Навигация
ПИМП
СИМП
Болнична помощ
Виртуална библиотека
БНД: имаме обща визия с БЛС за здравеопазването

От съсловната организация в срещата са участвали председателят д-р Божидар Нанев, заместник-председателите д-р Цветан Райчинов и д-р Стефан Константинов и членовете д-р Диана Чинарска и д-р Валерий Митрев.
По време на срещата са обсъдени основни въпроси, свързани със здравеопазването в страната - бъдещето на здравноосигурителния модел, приватизацията на лечебните заведения, квалификацията на кадрите, развитието на съсловната организация на лекарите, финансирането на здравеопазването и евентуалните преговори по Националния рамков договор.
Според председателя на БЛС д-р Нанев представляваната от него организация и Българска нова демокрация имат обща визия и цели за развитие на здравеопазването у нас. Участниците в разговорите са се обединили около мнението, че БЛС трябва да разработи свой проект за здравноосигурителен модел, който да се предложи на следващите управляващи. 
По инициатива на народните представители от Българска нова демокрация в четвъртък, 12 март 2009 г., ще се състои среща-дискусия на тема „Здравно осигурителен модел в България”, съобщават още от БНД.
Целта на дискусията е да се обсъдят най-оптималните варианти на модел на здравноосигурителната система в България. Участници в срещата ще са членовете на Комисията по здравеопазване, народни представители от различни парламентарни групи, представители на съсловните организации на лекарите и лекарите по дентална медицина, представители на дружествата за доброволно здравно осигуряване.

Публикивано от Rumen Hristov на 11.03.2009 17:26:03
Последна редакция 11.03.2009 17:27:21
Коментари
# 1 | 14.03.2009 14:51:19 от станчев
Лидия ШУЛЕВА-ДА ВЗЕМЕ ДА ОБЯСНИ ЗА КАКВО ТОЧНО БЯХА ИЗХАРЧЕНИ ПРЕЗ 2004ГОД-353МЛН-ЛЕВА-РАВНЯВАЩИ СЕ НА 3,5 ПЪТИ ГОДИШНИЯ БЮДЖЕТ НА ВСИЧКИ ОБЩОПРАКТИКУВАЩИ В БЪЛГАРИЯ-ако сте забравили това беше знаменитата програма-от безработица към трудова заетост.Колко реални работни места бяха създадени и на каква стойност е създадения реален продукт-и другата глупост-за малките проекти със стряскащия бюджет от около 1млрд лева-благодарим на другарката Шулева,но да не забравим и нейната другарка ,която също активно я подпомагаше-другарката-ХРИСТИНА ХРИСТОВА-КАКТО КАЗВАШЕ НИКОЛАЙ ХАЙТОВ-две са големите опасностти за държавата-НАРОДНОТО СЪБРАНИЕ И ЛИКВИДИРАНЕТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО,ПРОСТИЯ НАРОД СЕ УПРАВЛЯВА ЛЕСНО

# 2 | 14.03.2009 13:10:17 от СТАНЧЕВ
Благодаря на мутрите в адвокатски тоги от БНД за подкрепата,сякаш не те ,а други грабеха заедно с царя българския народ и в частност нашия труд.От идването на царя няма реформи ,напротив връщаме се назад.Аз лично не желая никакви разговори с нито един крадец от цялата политическа помия от последните 8 години.КОЛЕГИ-ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ,ЕДИНСТВО И ЛЮБОВ.НИКАКВИ ПРЕГОВОРИ.Докога ще позволяваме да продължава системното ликвидиране на обикновенния БЪЛГАРИН-НИЕ СМЕ НАРОДА,НЕ ПОЛИТИЦИТЕ-ТЕ СА НАШИ СЛУГИ,И ТО В СЛУЧАЯ В БЪЛГАРИЯ-ЛОШИ.БЪДЕТЕ ЗДРАВИ,УМНИ И ДОБРИ
Вашето мнение
Вашето име * :
Коментар * :
СПАМ проверка 15 + 3 = ?
Най-четено
Етични кодек...
Удостоверени...
Сайтове с мед...
Дубликат на У...
Членове на Ко...
Други докуме...
Връзки
ОБЯВИ
Контакти
Устав на РЛК ...
Последно във форума
изпращане на...
относно Анке...
новите рецеп...
Превенция на...
Новите прави...
Трябва ли БЛС...
Национална з...
"Св.Анна&quo...
Как да се орг...
СДО
Администрация